Małgorzata Tomaszewska
Małgorzata Tomaszewska Lekarz specjalista psychiatra Certyfikaty

Jestem lekarką, specjalistą psychiatrii. W swojej pracy łączę profesjonalizm z ludzkim podejściem. Zajmuję się pomocą osobom w kryzysie, lęku, depresji. Przywiązuję dużą wagę do określenia jak cechy charakteru wpływają na sposób postrzegania świata przez człowieka. Prowadzę projekt edukacyjny MojejOsobie, gdzie  umieszczam materiały do pracy własnej. Jestem również współautorką Uczuciownika, notatnika rozwijającego inteligencję emocjonalną.

Jak pracuje
Podjęcie decyzji o zgłoszeniu się do psychiatry jest związane z licznymi obawami. Na wizycie staram się stworzyć atmosferę bezpieczeństwa i życzliwości. Szanuję prywatność pacjentów. Jestem doświadczonym praktykiem. Na co dzień zajmuję się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń emocjonalnych i chorób psychicznych. Zawsze zaczynam od rzetelnego wywiadu. Pytam co było powodem zapisania na wizytę, o wcześniejsze leczenie, współistniejące choroby. W razie potrzeby zlecam dodatkowe badania lub kieruje na konsultacje do innych specjalistów. Dopytuję o sytuację życiową, o relacje w pracy, domu.

Ważny jest dla mnie cały człowiek, nie poszczególne objawy. Nie rozpoznaje chorób gdy ich nie ma. Jeśli zachodzi potrzeba kilku spotkań diagnostycznych by postawić diagnozę, mówię o tym na pierwszej wizycie. Nazywam i wyjaśniam przyczyny zachodzących procesów emocjonalnych. Zawsze informuje pacjenta o diagnozie. Pytam o oczekiwania względem leczenia. Przedstawiam możliwe sposoby leczenia, wskazuję najbardziej korzystne. Jeśli celowe jest włączenie leków, omawiam ich działanie i informuje jakie mogą być działania niepożądane. Jestem zdania, że do właściwego prowadzenia leczenia niezbędna jest regularna ocena postępów leczenia. Dokonuję jej podczas wizyt kontrolnych. Jeśli trzeba modyfikuję leczenie farmakologiczne. Odpowiadam na pytania i wyjaśniam wątpliwości dotyczące leczenia. W sytuacji konieczności połączenia leczenia farmakologicznego z psychoterapią wskazuję najkorzystniejsze rodzaje psychoterapii.

Moje doświadczenie
Szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii odbywałam w warszawskich oddziałach szpitalnych i poradniach pod okiem doświadczonych klinicystów. Pracowałam m.in. w Poradni Zdrowia Psychicznego przy ul. Mariańskiej, Szpitalu Nowowiejskim w oddziale psychiatrycznym, ostatnio jako kierownik oddziału odwykowego i detoksykacyjnego od alkoholu. Mam doświadczenie prowadzenia leczenia substytucyjnego dla osób uzależnionych. Prowadziłam warsztaty psychoedukacyjne dla rodziców dzieci z ADHD. Współprowadziłam warsztaty dla osób z bezsennością.

Prowadzę indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską. Mam uprawnienia do:

  • wystawiania recept refundowanych i pełnopłatnych
  • wystawiania zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4)
  • wystawiania zaświadczeń lekarskich dla leczonych przeze mnie pacjentów

Komu w szczególności mogę pomóc
Będąc specjalistą w dziedzinie psychiatrii posiadam wiedzę na temat wszystkich zaburzeń emocjonalnych i chorób psychicznych. W szczególności zajmuję się pomocą osobom:

  • doświadczającym lęku, niepokoju, napadów lęku, natręctw, bezsenności
  • podejrzewających u siebie nerwicę, nerwicę lękową, zaburzenia lękowe
  • podejrzewającym u siebie depresję
  • mającym trudności w relacjach wynikające z zaburzeń osobowości
  • chorującym na chorobę afektywną dwubiegunową
  • które doświadczały w dzieciństwie przemocy fizycznej i psychicznej (czasem określanych jako DDD) i dzieci osób uzależnionych (czasem określanych jako DDA)
  • dorosłym z ADHD
  • doświadczającym psychoz, w tym schizofrenii

Informacje dodatkowe
Wizyty jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej lub on-line.
Sposoby płatności: gotówka, przelew.

Pierwszorazowa wizyta trwa około 80 minut – koszt 500 zł.

Kolejna wizyta diagnostyczna i wizyta terapeutyczna trwają po około 50 minut – koszt 400 zł

Kolejna wizyta trwa około 25 minut – koszt 300 zł.

Diagnostyka i leczenie ADHD • 1 200 zł

Diagnostyka składa się z minimum dwóch 60 minutowych wizyt, w trakcie których odbywa się:

  • pełne badanie psychiatryczne
  • szczegółowy wywiad diagnostyczny w kierunku ADHD w oparciu o metody kwestionariuszowe (również DIVA-5)
  • ocena uwagi, czasu reakcji, nadruchliwości i impulsywności przy pomocy testu ciągłego wykonywania MOXO
  • ocena testu Moxo przez uprawnionego do tego lekarza
Diagnostyka kończy się ustaleniem planu leczenia terapeutycznego z uwzględnieniem farmakoterapii w razie potrzeby. Istnieje możliwość oceny skuteczności leczenia poprzez test Moxo.

Wystawianie zaświadczeń lekarskich dla leczonych pacjentów – koszt od 100 zł.

Powyższe informacje są jedynie poglądowe, nie stanowią oferty sprzedaży .

Małgorzata Tomaszewska - ZnanyLekarz.pl