Konrad Rokita
Konrad Rokita Lekarz specjalista psychiatra Certyfikaty

Jestem doświadczonym lekarzem psychiatrą, diagnostą. Przywiązuję wagę do całościowego podejścia do pacjenta. Jestem zwolennikiem włączenia pacjenta jako podmiotu w proces leczenia.

Jak pracuje
Pacjent zgłasza się do psychiatry z różnych z powodów. Czasami są to konkretne dolegliwości, innym razem trudności życiowe, czy zmiana zachowania. Uważam, że najistotniejsze jest to, że osoba zgłaszająca się do psychiatry potrzebuje pomocy. Rolą psychiatry, diagnostyka jest zidentyfikowanie i nazwanie problemu oraz zaproponowanie zgodnego z aktualną wiedzą medyczną postępowania.

W trakcie diagnostyki staram się poznać człowieka, nie tylko jego objawy. Pracę z pacjentem opieram na szczerości i współpracy. Szanuje prywatność, intymność i podmiotowość pacjentów. Po postawianiu diagnozy i zidentyfikowaniu potrzeb pacjenta zawsze próbuje uczynić z niego świadomego uczestnika procesu leczenia, zawiązać przymierze terapeutyczne. Staram się zawsze przedstawić możliwe rozwiązania, wyjaśnić naukowe podstawy proponowanego leczenia. Żadne pytanie lub wątpliwość pacjenta nie pozostaje bez odpowiedzi. Chętnie przeprowadzam też psychoedukację rodzin pacjentów. Uważam, że psychiatria to nowoczesna gałąź medycyny, która może przynieść korzyść wielu wymagającym pomocy ludziom.

Moje doświadczenie
Jestem absolwentem Akademii Medycznej w Warszawie. Kształcenie specjalistyczne odbywałem w Szpitalu Nowowiejskim. Odbyłem liczne staże w jednostkach psychiatrycznych i ośrodkach interdyscyplinarnych. Przez dwa lata szkoliłem się w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA. Przez siedem lat pracowałem również jako asystent w Poradni Zaburzeń Pamięci Kliniki Neurologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie. Od kilku lat pełnię obowiązki Ordynatora Oddziału XI Rehabilitacji Psychiatrycznej Szpitala Nowowiejskiego. W 2015 wszcząłem przewód doktorski w Katedrze i Zakładzie Farmakologii Doświadczalnej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Prowadzę zajęcia ze studentami Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego dotyczące leczenia zaburzeń psychicznych.

Prowadzę indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską. Posiadam uprawnienia do:

  • wypisywanie recept na leki (w tym refundowanych)
  • wystawianie zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4)
  • wystawianie zaświadczeń lekarskich

Komu w szczególności mogę pomóc
Zajmuje się leczeniem chorób i zaburzeń psychicznych u dorosłych. Z racji swojego doświadczenia zawodowego w szczególności zajmuję się:

  • Leczeniem i diagnostyką zaburzeń depresyjnych
  • Leczeniem i diagnostyką zaburzeń psychotycznych
  • Leczeniem i diagnostyką zaburzeń lękowych (nerwicowych)
  • Leczeniem zaburzeń adaptacyjnych i związanych ze stresem
  • Leczeniem objawów psychiatrycznych u osób z zespołem otępiennym (Ch. Alzheimera)
  • Farmakoterapią osób z zaburzeniami osobowości

Informacje dodatkowe
Wizyty w poniedziałki i środy stacjonarnie, piątki on line. Wizyty jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej lub on-line.
Sposoby płatności: gotówka, karta.
Pierwszorazowa wizyta trwa około 50 minut – koszt 300 zł.
Kolejna wizyta trwa około 25 minut – koszt 220 zł.
Wystawianie zaświadczeń lekarskich dla leczonych pacjentów – koszt od 100 zł.

W wyjątkowych wypadkach istnieje możliwość wystawienia recepty bez wizyty lekarskiej – koszt 100

Powyższe informacje są jedynie poglądowe, nie stanowią oferty sprzedaży.

Konrad Rokita - ZnanyLekarz.pl