Małgorzata Fornal-Pawłowska
Małgorzata Fornal-Pawłowska Psychoterapeuta Certyfikaty

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką poznawczo-behawioralną oraz specjalistką w zakresie psychologii klinicznej. Posiadam tytuł doktor nauk medycznych za pracę naukową z zakresu medycyny snu. Jestem współautorką pierwszego w Polsce programu niefarmakologicznego leczenia bezsenności oraz poradnika „Pokonaj bezsenność w 6 krokach”.

Jak pracuje
Pracuję z osobami dorosłymi doświadczającymi trudności w różnych obszarach – zmagającymi się z konkretnymi objawami (np. stanami lękowymi, obniżonym nastrojem, zaburzeniami snu), trudną sytuacją w życiu, czy też problemami w relacjach. W pracy korzystam z metod terapii poznawczo-behawioralnej, terapii schematów oraz ACT. Mój główny obszar zainteresowań klinicznych dotyczy zaburzeń snu.

Jako specjalistka w dziedzinie psychologii klinicznej osób dorosłych posiadam kompetencje w zakresie diagnozowania zaburzeń psychicznych.

W pracy łączę spojrzenie naukowca i praktyka. Na pierwszych wizytach, po zebraniu wywiadu, staram się przekazać klientowi jak najwięcej informacji zwrotnych, dotyczących możliwego rozumienia przeżywanych przez niego trudności oraz metod terapii. Wspólnie wybieramy obszar, nad którym będziemy pracować. Określam przewidywany czas terapii oraz na czym będzie ona polegała. Na różnych etapach terapii wspólnie oceniamy na ile udało się osiągnąć zamierzony cel i jakie są aktualne potrzeby klienta w zakresie dalszej pracy.

Na bieżąco podnoszę swoje kwalifikacje zawodowe biorąc udział w szkoleniach i konferencjach naukowych. Pracuję pod stałą superwizją.

Moje doświadczenie
W latach 2005-2021 pracowałam w Szpitali Nowowiejskim w Warszawie – na oddziale ogólnopsychiatrycznym oraz w tamtejszej poradni Leczenia Zaburzeń Snu. W tym czasie odbyłam 5-letnią specjalizację w zakresie psychologii klinicznej oraz 4-letnią Szkołę Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej na Uniwersytecie SWPS. W 2011 roku obroniłam pracę doktorską na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Od 2017 roku prowadzę prywatną praktykę – Gabinet Terapii Bezsenności oraz pracuję jako wykładowca na Uniwersytecie SWPS. Prowadzę zajęcia z zakresu terapii zaburzeń snu dla uczestników szkoły psychoterapii USWPS i Interego. Jestem aktywnie zaangażowana w działalność Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem. Prowadzę organizowane przez Towarzystwo szkolenia dla specjalistów.

Komu w szczególności mogę pomóc
Największe doświadczenie terapeutyczne mam w pracy osobami, które zgłaszają następujące problemy:

  • zaburzenia snu – problemy z zasypianiem, częste budzenie w nocy, nadmierną senność, wrażliwy sen
  • zaburzenia lękowe uogólnione (skłonność do zamartwiania się)
  • lęk o zdrowie
  • nadmierny perfekcjonizm
  • lęk społeczny
  • obniżony nastrój lub wahania nastroju
  • problemy w budowaniu satysfakcjonujących relacji z innymi
  • problemy w związku
  • doświadczenia zaniedbywania, opuszczenia, czy przemocy w dzieciństwie
  • zaburzenia psychotyczne

Informacje dodatkowe
Przyjmuję zarówno stacjonarnie jak i online. Zapisu można dokonać jedynie poprzez kontakt mailowy terapiabezsennosci@gmail.com (jest to mail bezpośrednio do mnie). Staram się odpisywać w ciągu 1-2 dni roboczych.

Sesja psychoterapii: 200 zł/50 minut.

Konsultacja psychologiczna: 200 zł/50 minut.

Sposoby płatności: gotówka, karta płatnicza.

Powyższe informacje są jedynie poglądowe, nie stanowią oferty sprzedaży.

Małgorzata Fornal-Pawłowska - ZnanyLekarz.pl