Tytus Dziewięcki
Tytus Dziewięcki Psychoterapeuta

Jestem psychologiem i psychoterapeutą. Doświadczenie zawodowe zdobywałem w Ośrodku Wsparcia dla Osób z zaburzeniami psychicznymi, pomagając osobom cierpiącym na zespół Aspergera w Fundacji SYNAPSIS, w prywatnej praktyce psychoterapeutycznej, oraz w trakcie praktyk i stażów.  Staram się stale podnosić moje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w szkoleniach i kursach.

Jak pracuje
Ze względu na mnogość podejść terapeutycznych i indywidualne potrzeby Pacjenta, które są tak różne w otaczającym nas świecie, wybrałem nurt psychoterapii integracyjnej. W swojej pracy staram się dobierać takie sposoby pomagania, które będą optymalną odpowiedzią na trudności zgłaszane przez Pacjenta. Korzystam między innymi z dorobku nurtów egzystencjalnego, humanistycznego, poznawczo-behawioralnego i gestalt. Integruję je w oparciu o sprawdzone praktyki Instytutu Psychologii Zdrowia.
Staram się, aby spotkanie w gabinecie było szczególnym doświadczeniem, pełnym zrozumienia i ciepła, a nie tylko wspólnie wykonywanym zadaniem. Dbam o to, by w trakcie rozmowy było jak najwięcej miejsca na Osobę korzystającą z mojej pomocy, jej problemy i nieraz bardzo trudne emocje, których doświadcza.  Wkładam wysiłek w to, aby zawsze być ze sobą jak najbliżej w trakcie całej, nieraz bardzo długiej i uciążliwej podróży, rozpoczynającej się często w miejscach pełnych cierpienia, braku zrozumienia i akceptacji, do miejsc, w których ścieżki są coraz mniej kręte, na których można znaleźć wewnętrzny spokój, a podążanie nimi dostarcza satysfakcji- w trakcie całej niezwykłej podróży, którą jest psychoterapia.

Moje doświadczenie 
Praktykę rozpocząłem w Ośrodku Wsparcia dla Osób z zaburzeniami psychicznymi. Tam po raz pierwszy, jako terapeuta, zetknąłem się z problemem psychoz i zaburzeń psychicznych. Prowadziłem psychoterapię osób z zaburzeniami emocjonalnymi, osób w kryzysie, borykających się z lękiem, natręctwami, depresją. Jako kierownik Ośrodka, dbałem o potrzeby i nadzorowałem proces zdrowienia osób korzystających z pomocy tej placówki.
Obecnie prowadzę terapię w ramach prywatnej praktyki, jestem również terapeutą dla dorosłych osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu, szczególnie na zespół Aspergera, w Fundacji SYNAPSIS.
Wiele czasu poświęcam na zgłębianie wiedzy, w celu lepszego zrozumienia problemów zgłaszanych przez moich pacjentów i ludzkiej psychiki, zwłaszcza osób z zespołem Aspergera.

Komu w szczególności mogę pomóc
Prowadzę indywidualne spotkania terapeutyczne dla osób, które doświadczają:

  • silnych, bolesnych uczuć takich jak niepokój i obawy, smutek i przygnębienie, rozdrażnienie i irytacja
  • poczucia pustki i braku sensu życia, utraty nadziei i energii życiowej itp.
  • problemowych i trudnych relacji z bliskimi
  • trudności w relacji z samym sobą (brak akceptacji siebie, negowanie własnej wartości, wrogość wobec samego siebie itp.)
  • problemów w rozpoznawaniu własnych uczuć i potrzeb
  • trudności we wprowadzaniu zmian w życiu osobistym

Informacje dodatkowe
Przyjmuję w czwartki. Wizyty jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej.
Sposoby płatności: gotówka, karta płatnicza.
Psychoterapia – sesja trwa 50 minut – koszt 140 zł.
Liczba sesji ustalana indywidualnie.

Powyższe informacje są jedynie poglądowe, nie stanowią oferty sprzedaży .