Marta Groszyńska
Marta Groszyńska Psychoterapeuta Certyfikaty

Jestem psychologiem i psychoterapeutą w nurcie Gestalt. Rozmowa z drugim człowiekiem i towarzyszenie mu w rozwijaniu jego potencjału oraz w procesie przemiany jest dla mnie fascynująca. W pracy bliskie jest mi podejście humanistyczne, Jestem zdania, że każdy posiada zasoby, aby pomóc sobie, pomagam je odnaleźć. Wspieram w czerpaniu z własnego doświadczenia.

Jak pracuję
Chęć skorzystania z pomocy psychoterapeuty często wiąże się z różnymi obawami. Jest to zjawisko naturalne, ponieważ zwykle jest to nowa i nieznana sytuacja. Lęk może dotyczyć tego jak wygląda pierwsze spotkanie, o czym będziemy rozmawiać. Mając na uwadze towarzyszące trudne emocje, staram się stworzyć bezpieczną przestrzeń od samego początku.

Zwykle pierwsze 2-3 spotkania mają charakter zapoznawczy. Wspólnie omawiamy przyczynę zgłoszenia na terapię i oczekiwania względem niej. W trakcie sesji zobaczysz, jak czujesz się w kontakcie ze mną. Jest to też czas na podjęcie decyzji odnośnie kontynuowania współpracy.

Podczas sesji masz możliwość wyrazić swoje wątpliwości i uczucia, nawet te postrzegane jako negatywne. Zwracam uwagę na to, co dzieje się w relacji między mną a drugą osobą. Wychodzę z założenia, że sposób funkcjonowania człowieka znajduje swój wyraz w tym, co dzieje się w gabinecie. Każdego traktuję jako równorzędnego partnera, słucham z uwagą. Nie narzucam tematu pracy terapeutycznej, to Ty zdecydujesz, jakim problemem chcesz się zająć. Do każdej osoby podchodzę indywidualnie i z szacunkiem. Swoją pracę regularnie poddaję superwizji.

Oprócz terapii, prowadzę również Art Coaching – jest to forma pracy polegająca na wykorzystywaniu artystycznych środków wyrazu podczas procesu coachingowego. Ta metoda jest również dedykowana artystom – polega na wspieraniu ich w określeniu swojej ścieżki kariery, przerwaniu tzw. blokady twórczej czy pokonaniu lęku przed niepowodzeniem. O Art Coachingu i innych formach samorozwoju można przeczytać na moim blogu: www.przystanekja.pl.

Moje doświadczenie
Jestem w trakcie szkolenia w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie, wcześniej odbyłam roczne szkolenie z psychoterapii w Instytucie Gestalt. Doświadczenie kliniczne zdobywałam podczas przeszło 2-letniego stażu w Szpitalu Nowowiejskim w całodobowym oddziale psychiatrycznym. Odbyłam staż w Centrum Praw Kobiet oraz Rodzinnym Ośrodku Diagnostyczno-Konsultacyjnym w Warszawie. Prowadziłam konsultacje psychologiczne online.

Komu w szczególności mogę pomóc
W swojej pracy zajmuję się przeważnie pomocą osobom:

  • przechodzącym różne kryzysy życiowe: rozwód, rozstanie, zmiany życiowe
  • doświadczającym trudności w relacjach z innymi
  • chcącym lepiej poznać siebie i swoje potrzeby
  • dążącym do samorozwoju i poprawy jakości swojego życia
  • z zaburzeniami lękowymi (nerwicą, napadami lęku, lękiem uogólnionym, fobią społeczną)
  • cierpiącym na depresję
  • z zaburzeniami osobowości

Informacje dodatkowe
Przyjmuję w poniedziałki, piątki i soboty. Wizyty jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej.
Sposoby płatności: gotówka, karta płatnicza.

Psychoterapia – sesja trwa 50 minut – koszt 130 zł.
W terapii długoterminowej jest możliwość wykupienia sesji z rabatem.

Powyższe informacje są jedynie poglądowe, nie stanowią oferty sprzedaży.

Marta Groszyńska - ZnanyLekarz.pl