Ewa Romaszewska-Świerzewska
Ewa Romaszewska-Świerzewska Lekarz specjalista psychiatra Certyfikaty

Jestem lekarzem specjalistą psychiatrą. Od wielu lat pomagam ludziom w trudnych i kryzysowych momentach życia, zarówno w warunkach szpitalnych a także ambulatoryjnych. Mam doświadczenie w leczeniu m.in. zaburzeń lękowych, OCD, depresyjnych, psychotycznych, fobii.

Jak pracuje
W pracy najważniejszy jest dla mnie człowiek. Cenię i szanuję indywiduum każdej osoby. Pacjentom zgłaszającym się na wizyty zapewniam specjalistyczną opiekę lekarską w oparciu o najnowsze standardy kliniczne stosowane w psychiatrii. Uczestniczę regularnie w sympozjach, szkoleniach. Na bieżąco śledzę doniesienia naukowe. Poszerzam swoje horyzonty. Mam świadomość wielu czynników wpływających na stan psychiczny człowieka, np. stosunki panujące w domu rodzinnym, wcześniejsze trudne doświadczenia, relacje w związku, atmosfera w pracy, czy sytuacja ekonomiczna. Staram się je poznać by prawidłowo zaplanować proces leczenia. Mam w sobie zrozumienie dla pacjenta, dla jego lęków, ograniczeń i potrzeb. Nie oceniam w kategoriach moralnych. Jestem zwolenniczką łączenia leczenia biologicznego z psychoterapią. Przedstawiam możliwości leczenia, korzyści i ograniczenia poszczególnych metod. Szanuje wybór pacjenta. Od pierwszego spotkania aż do zakończenia procesu terapeutyczno-leczniczego dbam o bezpieczeństwo i kompleksowość opieki.

Moje doświadczenie
Ukończyłam Akademię Medyczną w Warszawie (obecnie Warszawski Uniwersytet Medyczny). Szkolenie specjalizacyjne z zakresu psychiatrii osób dorosłych odbywałam w warszawskich jednostkach akademickich, m.in. w oddziałach psychiatrycznych całodobowych, dziennych oddziałach psychoterapii, rehabilitacji, oddziałach detoksykacyjnych od narkotyków alkoholu i leków, oddziałach terapii uzależnień Szpitala Nowowiejskiego. Odbyłam liczne staże m.in. w Oddziale Toksykologii Szpitala Praskiego, Oddziale Dziennym Zaburzeń Nerwicowym, w Oddziale Klinicznym Neurologii i Epileptologii Szpitala im. Orłowskiego.

Kilka lat pracowałam w Oddziale Psychiatrii Ogólnej Szpitala Nowowiejskiego, w Poradni Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu przy ul. Elektoralnej w Warszawie, Poradni Zdrowia Psychicznego przy Szpitalu Nowowiejskim, Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Rasztowie, Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Mam szerokie doświadczenie w leczeniu pacjentów doświadczających zaburzeń nastroju w przebiegu schorzeń somatycznych, depresji, zaburzeń lękowych, fobii, psychoz, choroby afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii, zaburzeń psychicznych u osób z padaczką, po urazach głowy, z chorobą Alzheimera, po udarach. Od kilku lat jestem Kierownikiem Zespołu Leczenia Środowiskowego przy ul. Dolnej w Warszawie, który zajmuje się pomocą osobom najciężej chorym. Jestem również konsultantem w Warszawskim Hospicjum dla Dzieci, gdzie wspieram i w razie potrzeby leczę rodziców dzieci nieuleczalnie chorych.

Prowadzę indywidualną specjalistyczną praktykę lekarską. Mam uprawnienia do:

  • wystawiania recept refundowanych oraz pełnopłatnych
  • wystawiania zwolnień lekarskich ZUS ZLA (L4)
  • wystawiania zaświadczeń lekarskich dla leczonych przeze mnie pacjentów.
  • Jako lekarz psychiatra rozumiem sytuacje w których pacjent nie może przyjechać na wizytę do gabinetu, dlatego dojeżdżam też do pacjentów na wizyty domowe.

Komu w szczególności mogę pomóc
Podczas wizyty przeprowadzam diagnostykę psychiatryczną oraz podejmuję kompleksowe leczenie zaburzeń i chorób psychicznych, m.in.:

  • nerwice: zaburzenia lękowe, fobie, natręctwa, OCD, zaburzenia somatyzacyjne, hipochondryczne
  • zaburzenia nastroju, depresja, choroba afektywna dwubiegunowa
  • psychozy w przebiegu schizofrenii, zaburzeń urojeniowych, uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia psychiczne wieku podeszłego, choroba Alzheimera
  • zaburzenia odżywiania

Informacje dodatkowe
Wizyty jedynie po uprzedniej rejestracji telefonicznej lub on-line.
Sposoby płatności: gotówka.
Pierwszorazowa wizyta trwa około 50 minut – koszt 250 zł.
Kolejna wizyta trwa około 25 minut – koszt 170 zł.
Wizyta domowa – koszt od 300 zł.
Wystawianie zaświadczeń lekarskich dla leczonych pacjentów – koszt od 100 zł.

Powyższe informacje są jedynie poglądowe, nie stanowią oferty sprzedaży.

Ewa Romaszewska - Świerzewska - ZnanyLekarz.pl